PETYCJE

INICJATYWA NA RZECZ REFERENDUM EUROPEJSKIEGO

Referendum w sprawie medycyny naturalnej

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ I PODPISAĆ PETYCJĘ

Czym jest kampania „Referendum w sprawie medycyny naturalnej”?

Celem kampanii jest zagwarantowanie wszystkim obywatelom Unii Europejskiej wolnego dostępu do osiągnięć medycyny naturalnej opartej na podstawach naukowych poprzez przeprowadzenie referendum w sprawie medycyny naturalnej we wszystkich 27 krajach członkowskich. Aby do tego doszło, konieczne jest zdobycie miliona podpisów pod petycją z żądaniem natychmiastowego przeprowadzenia przez Unię takiego głosowania.

Dlaczego taka inicjatywa jest potrzebna?

Pod hasłami „ochrony zdrowia publicznego” coraz częściej wprowadzane są w Europie surowe przepisy zabraniające rozpowszechniania informacji na temat dostępnych leków naturalnych i ich zastosowań. Dzieje się tak pomimo faktu, że każdego roku miliony ludzi umierają na skutek zawałów serca, wylewów, raka, a tysiące badań klinicznych wykazało, że istnieją naturalne środki (w tym m.in. terapie witaminowe), które mogą zapobiegać tego rodzaju schorzeniom.

3 Komentarze

6 03 2012
Angela Sto

Jestem za medycyną naturalną. Sama praktykuję różne formy medytacji. Są to skuteczne metody eliminacji stresu… Masaże i sauna to świetna profilaktyka chorób gardła i nie tylko. Tymczasem wiem, że świat medycyny klasycznej na piedestale stawia farmakoterapie, wykluczając niekiedy częściowo, a w innych wypadkach całkowiecie, różne formy medycyny naturalnej.

Polubienie

11 03 2012
agata

ja rowniez jestem za medycyna naturalna, jestem dyplomowana masazystka i wykorzystuje to dla wlasnego zdrowia, szczegolnie masaz stop.nie zazywam zadnych lekarstw, nie mam takiej potrzeby, jedyne co to wapno:(bo mam ataki tezyczki po operacji.dawniej chodzilam na silownie ale tylko dla rzezbienia ciala, teraz juz nie potrzebuje, natomiast bardzo duzo chodze…medytuje kazdego wieczoru, wypijam codziennie sok z marchwi:)sama go robie, czasami dodaje jablka:)nie dam sobie wmowic reklam dotyczacych lekarstw, to biznes farmaceutyczny, nasze organizmy maja moc samouzdrawiania.
pozdrawiam
Agata

Polubienie

24 07 2012
Angela Sto

To straszne, że tak mało osób jest zainteresowanych tematem. Ale może rzeczywiście lepiej naszpikować się lekami niż iść do masażysty, sauny, joga, zioła, owoce itp.

Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: