Głęboka prawda

3 07 2012

Gregg Braden - Głęboka prawda GŁĘBOKA PRAWDA
Gregg Braden
Zamów teraz! – Kliknij

STUDIO ASTROPSYCHOLOGII
ISBN 978-83-7377-535-0
BIAŁYSTOK 2012
WYDANIE I
format: 145 x 205 mm, 396s.

Przeczytaj opinie innych

Wyraź własną opinię
w komentarzu do tego wpisu

OPIS:

W codziennych programach informacyjnych królują negatywne wiadomości. Czymś powszechnym stały się wojny, terroryzm, samobójstwa, ludobójstwo, kara śmierci, ubóstwo, kryzys gospodarczy czy zagrożenie wojną nuklearną. Gregg Braden odkrył, że te pozornie nie związane ze sobą problemy są w rzeczywistości ściśle ze sobą połączone!

Wszystkie bowiem wyrastają z fałszywych założeń przestarzałej nauki. Przywiodły nas one na skraj katastrofy i w tym właśnie momencie musimy dokonać wyboru pomiędzy życiem a śmiercią całej planety.

Autor ujawnia, jak uniknąć zagrożenia globalną wojną, nadużywania zasobów naturalnych i rosnących niedoborów żywności i wody pitnej oraz bezprecedensowego stopnia eksploatacji światowych oceanów, lasów, rzek i jezior. Podaje również nieznane dotychczas fakty dotyczące historii i ewolucji człowieka. Udowadnia także, że ludzie są z natury „zaprogramowani” na pokojową egzystencję.

Gregg Braden to bestsellerowy autor New York Timesa, który jest uważany za światowego pioniera łączenia nauki z duchowością. Ponad 20 lat temu porzucił intratną posadę w międzynarodowej korporacji by móc poświęcić się poszukiwaniom Boga.

Poznaj najgłębszą z prawd!

FRAGMENT:

Zobacz też inne ciekawe książki – Kliknij


Działania

Informacja

7 Komentarzy

11 07 2012
horoskop-ek

Zainteresował mnie opis tej książki. Pewnie niedługo skuszę się na jej zakup 🙂

Polubienie

15 07 2012
ex-east

cyt” Skąd mamy wiedzieć jakie podejmować decyzje, jeśli nie odpowiemy na jedno pytanie, które leży w samym sercu absolutnie każdego wyboru : Kim dokładnie jesteśmy ? ”
Jakoś nikt z tych badaczy nigdy nie postawił bardziej fundamentalnego pytania o to „Czy w ogóle jestem ?” . Co to jest JA ?
Obojętnie jaka odpowiedź padnie na pytanie z cytatu z książki będzie wskazaniem jakichś kolein postępowania . Być może przedefiniowanie wyobrażeń na swój temat (kim jestem) spowoduje poprawę losu ludzkości, a być może pogorszenie, albo jeszcze większe rozdrobnienie bo co człowiek to inna odpowiedź . Jak mamy działać jako Jedność ,kiedy tak skrajnie , diametralnie inaczeje, określamy siebie , swoje cele i priorytety?

Dlatego też – z powodu tego, że JA Jestem taki a taki – mamy to, co mamy ponieważ nie jesteśmy w stanie się dogadać i wypracować coś globalnie wspólnego.

Polubienie

21 07 2012
indygo

A co z tymi, którzy nie odnajdą książki, bo nie sięgną po nią na półce w księgarni?? Skąd wezmą odpowiedź jak postępować?? Kolejna książka = pranie umysłu, więcej ściętych drzew… a przecież intuicyjnie wiemy co robić tylko właśnie jak ex-east napisał jeszcze nie wiemy kim jesteśmy, czyli nawet to, że mamy intuicje i możemy z niej korzystać tak, ze nie potrzebne są książki…

Polubienie

28 07 2012
indygo

Ten sam mechanizm stosowany jest we wszystkich religiach, tylko jest inny rytuał.
W podobny sposób „pobiera” się energie myśli człowieczej poprzez symbole, odpowiednio dobieranych formułach modlitewnych, medytacyjnych itp. One skupiają naszą myśl a energia płynie tam gdzie – i – o czym myślimy. Dziwimy się, że nic nam nie wychodzi, ciała się starzeją, coraz bardziej słabniemy. Bez energii nic zdziałać nie możemy. Jesteśmy jak samochód bez benzyny . Efekty słabe albo żadne.
Zapominamy również, że pod ogólnym pojęciem „nieba” istnieje równoległy do nas świat
anty-materialny i związane z nami procesy rozwojowe, które tam się toczą. Koniec aktualnego etapu musi się zamknąć równowagą pomiędzy materią i anty-materią. Przewodnicy duchowi- zwani niekiedy; terapeutami, mistrzami, czy guru, starają się opóźniać rozwój ludzkości na Ziemi, zakłócając ich świadomy rozwój.
Doszliśmy jednak do momentu, w którym wszelka manipulacja zostaje ujawniana przez uaktywnienie praw uniwersalnych, które nie podlegają nikomu, bowiem są ponadczasowe i zostały stworzone dla rozwoju ludzkiego przejawu oraz Wszelkiego Życia na planecie Ziemia.
Wielu jednak ma jeszcze mnóstwo wątpliwości i szuka tak zwanej prawdy. A jest to puste słowo, które zostało stworzone, by człowiek wciąż prawdy poszukiwał i miał nadzieję, że ją znajdzie. (Tak jak stworzono słowo Bóg, dla potrzeb religii. Wierzymy w Boga, a w Niego nie trzeba wierzyć on po prostu jest. Wierzyć w Niego to tak naprawdę dostarczać sobie wciąż potwierdzenia, że on jednak jest.)
Wieki mijają a prawda nam stale umyka. Nie widzimy tego co najważniejsze – siebie i drugiego człowieka. Nadal wielbimy autorytety i wierzymy, że doprowadzą nas do prawdy, jedynie przez siebie zresztą głoszonej. Tak gubi się wypracowany trud i doświadczenia wszystkich Istot. Dlatego przestańmy szukać, a zwróćmy się w głąb siebie. Zawieramy w sobie odpowiedzi na wszystkie pytania i wiedzę, którą zbieraliśmy wiekami. W niej zawarta jest informacja jak sobie pomagać w tych „ostatnich” dniach starego procesu. Innej metody nie ma, a to co poznałem i sprawdziłem na sobie – z tym się dzielę. Muszę równocześnie podziękować setkom ludzi, badaczom, krnąbrnym i nie posłusznym religiom w docieraniu do poznania „rzeczywistości” nas otaczającej. Składam głęboki ukłon tym wszystkim ludziom za ich poświęcenie i trud.

Polubienie

30 07 2012
ex-east

Indygo napisał : „Wieki mijają a prawda nam stale umyka. Nie widzimy tego co najważniejsze – siebie i drugiego człowieka. Nadal wielbimy autorytety i wierzymy, że doprowadzą nas do prawdy, jedynie przez siebie zresztą głoszone”
Czy Ty jesteś najważnieszy ? W jednym zdaniu podkreślasz ważność SIEBIE a w drugim kwestionujesz ważność innego „siebie” – czyli poglądów własnych głoszonych przez tzw autorytety. I Ty nim przecież jesteś dla siebie . Dlaczego Twoja prawda ma być tą jedynie słuszną , a prawda autorytetu już nie ?
A prawda „kowalskiego” w czym jest gorsza od Twojej ?

Rzecz się rozchodzi nie tyle o prawdę czyjąś , nie o pytanie odnośnie „Kim Jesteś ? ” ile o pytanie „czy jesteś? ”
Czy to Ty produkujesz myśli, czy one po prostu są, przypływają? Czy decydujesz o zawartości myśli zanim ona się pojawi ? Ty żyjesz życie, czy życie po prostu płynie ? Czy jesteś ?

To są bardziej fundamentalne pytania , a odpowiedzi wywracają do góry nogami wszystko i nic już nie pozostawiają takim, jakie było wcześniej 😀
bramaoswiecenia.pl

Polubienie

2 08 2012
Indygo

Drogi ex-east. Jestem dla siebie autorytetem:) Moja prawda nie jest jedyną słuszną dla nikogo tylko dla mnie. Prawdy autorytetów nie mają już znaczenia kiedy ja stałam się sama dla siebie autorytetem. To słowa tez E.Tolle, „prawda jest w nas, nie na zewnątrz i nie w książkach one tylko „naprowadzają” ale tez czasami „ogłupiają” i zbaczamy z właściwej drogi. Miałam kiedyś cała biblioteczkę mądrych książek, czytałam i czytałam i wcale nie byłam szczęśliwa, a wręcz przeciwnie nie umiałam „umieścić siebie w tych wszystkich „mądrych prawdach”, dzisiaj piszę własną książkę dla siebie, to moje życie – intuicja, wewnętrzny „kompas”. Jestem i nie posiadam żadnej książki, moja biblioteczka już nie istnieje, ktoś ją zniszczył, i dobrze bo nigdy nie dowiedziałabym się o „prawdziwej prawdzie”, która stale jest we mnie ale zagłuszona, właśnie prawdami innych „autorytetów”:)) Kocham Ciebie Ex-east, bardzo:))

Polubienie

8 11 2012
lwica1998

Bardzo interesująca tematyka, będę szukać tej książki w bibliotece.
Pozdrawiam

Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: