Karty Tarota w metodzie INTEGRA

24 01 2007

Do wyroczni sabiańskiej dołączyła wczoraj wyrocznia tarotowa. Jesteś Magiem swojego życia!Kartom Tarota można zadawać dwa rodzaje pytań:

 

 1. Dotyczące teraźniejszości i przyszłości:

  Na czym mam się skoncentrować w obecnej sytuacji w określonej sferze życia, aby najlepiej wykorzystać daną mi szansę rozwoju?

  (np. w sferze rozwoju duchowego, twórczości, związków, dzieci, pracy, finansów)

   

 2. Dotyczące przeszłości:

  Czego mam się nauczyć z określonego doświadczenia, jakie stało się moim udziałem?

  (np. konflikt z bliską osobą, zmiana pracy)

 

Wyrocznia ta opracowana została na podstawie interpretacji Major Arkanów Tarota zawartych w mojej książce „Jak żyć świadomie”, w której opisałem metodę rozwijania świadomości INTEGRA. Karty Tarota (ewentualnie Symbole Sabiańskie), służą w niej jako tzw, „obraz rozwoju”. Zaprezentowana tu wyrocznia jest wersją „mini”, interpretacje w książce są obszerniejsze, dużo bardziej szczegółowe i wieloaspektowe.

 

INTEGRA – metoda rozwijania świadomości życia

 

Integra oferuje oparcie w postaci poczucia stabilności i porządku, jednocześnie jest jednak na tyle elastyczna, by każdy mógł dostosować ją do indywidualnych potrzeb i wymagań. Stosowanie jej wymaga ponadto stałej uwagi i osobistego podejmowania decyzji dotyczących kolejno podejmowanych działań, dzięki czemu nie staje się ona dla nikogo wyrocznią, a jedynie w pełni modyfikowalnym wzorem.

 

Nie bez powodu nazwa „Integra” sugeruje łączenie elementów w całość, przedstawiona tu metoda stanowi bowiem Kliknij i zamów książkę u autora (+ astroplan rozwoju gratis)integrację czterech dziedzin wiedzy, które często uważane są za całkowicie odrębne. Są to: psychologia myślenia pozytywnego, astrologia, Feng Shui, oraz Tarot. Niewątpliwie każda z tych dyscyplin jest kompletna i spójna sama w sobie, a dzięki temu samowystarczalna, jednak ich efektywność w dużej mierze zależy od stopnia znajomości rządzących nimi wielu skomplikowanych reguł. Niestety, rzeczywistość raczej nie pozwala nam poświęcić się ich dogłębnemu studiowaniu, wymagając skupienia naszej uwagi przede wszystkim na codziennych sprawach związanych z pracą, domem, czy zdrowiem. „Integra” opiera się natomiast na wykorzystaniu tylko niektórych elementów każdej z wybranych czterech dziedzin wiedzy, dzięki czemu zaoszczędzony czas i energię będziesz mógł poświęcić na praktyczne polepszanie jakości swego życia, bez potrzeby wnikania we wszystkie tajniki wiedzy teoretycznej.

 

Dzięki Integrze można zyskać wzorzec działania, dający oparcie w pracy nad sobą i pewność, że nieprzypadkowo odczuwamy i przeżywamy określone potrzeby właśnie w tej, a nie w innej chwili. Do nas jednak należy wypełnienie tej matrycy swoim konkretnym działaniem opartym na własnych potrzebach, pragnieniach, wyborach i decyzjach.

 

Stosując Integrę można też wykorzystać cykle astrologiczne Jowisza i Saturna, które tworzą indywidualny plan rozwoju danej osoby. Taki astroplan wykonuję za darmo dla wszystkich zamawiających u mnie książkę.


Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: