Symbole Sabiańskie – artykuł i wyrocznia online

21 01 2007

 

ARTYKUŁ W CZWARTYM WYMIARZE

 

W magazynie Czwarty Wymiar (2/2007) ukazał się mój artykuł o Symbolach Sabiańskich: „Symbole Sabiańskie – wyrocznia XXI wieku” (str. 54-57). Lutowy numer jest dostępny już od 19 stycznia. Czwarty Wymiar 2/2007W artykule znajdziecie informacje o powstaniu Symboli i ich znaczeniu w astrologii, ale przede wszystkim o ich zastosowaniu jako samodzielnej wyroczni, z powodzeniem konkurującej z tak znanymi i uznanymi systemami jak Tarot, Chińska Księga I Ching czy Runy. Jednak w przeciwieństwie do nich, Symbole Sabiańskie przemawiają do nas językiem współczesnym, a dzięki temu są dla nas bardziej zrozumiałe. Co więcej, odpowiedzi na pytania, udzielane przez tę wyrocznię są często uderzająco wręcz dosłowne. Zapraszam do przeczytania artykułu!

 

KSIĄŻKA LYNDY HILL
„SYMBOLE SABIAŃSKIE: WYROCZNIA”

 

Zachęcam też do zainwestowania w książkę Lyndy Hill „Symbole Sabiańskie: wyrocznia”. Autorka zawarła w niej szczegółowe i wnikliwe interpretacje wszystkich 360 Symboli, z których każdą podzieliła na 5 części. Interpretacja każdego Symbolu zaczyna się od Komentarza, w którym omówiony jest sam „obraz słowny” Symbolu, zawarte w nim odniesienia do przedstawionych w nim sytuacji, wierzeń i mitów, dzięki czemu dowiadujemy się, co ukazuje dany Symbol. Druga część interpretacji to Wyrocznia, zawierająca przesłanie, które stanowi odpowiedź na zadane przez nas pytanie.

 

Ta część interpretacji odsłania przed nami co oznacza dany Symbol. Często odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz już w samym wylosowanym Symbolu Sabiańskim, ale interpretacje Lyndy Hill Symbole Sabiańskie: wyrocznia z pewnością wzbogacą Twoje zrozumienie i ułatwią szersze i głębsze rozważenie sytuacji i/lub problemu, z którym zwracasz się do wyroczni. Część trzecia to Słowa-klucze, wskazujące dodatkowe aspekty lub manifestacje tematu danego Symbolu. W części czwartej, którą jest Przestroga, znajdziesz wskazówki, czego w danej sytuacji unikać. Część piąta – moja ulubiona – to Cytaty i powiedzenia, które są istną kopalnią inspiracji! Pełna interpretacja każdego Symbolu zawarta w tej książce zajmuje całą stronę formatu B5, a przykład można zobaczyć tutaj: Symbol BYK 4.

 

WYROCZNIA ONLINE

 

Dla osób chcących przed zakupem książki wypróbować działanie Symboli Sabiańskich przygotowałem wyrocznię online. Podkreślam jednak, że zawarte w niej mini-interpretacje w żadnym razie nie są w stanie konkurować z tymi, jakie znajdziecie w książce Lyndy Hill. Tym niemniej zachęcam do zabawy i życzę trafnych i pomyślnych odpowiedzi! Proszę również o komentarz i opinie.

 

 

REPREZENTACJE SYMBOLI SABIAŃSKICH W SZTUCE

 

Przy okazji przypominam również o inicjatywie Konrada Mąkosy i zapraszam do wzięcia udziału w budowaniu bazy internetowej „Symbole Sabiańskie: ich reprezentacje w sztuce”.

 


Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: