Współczesny podręcznik magii luster

4 11 2006
Współczesny podręcznik magii luster - Patricia Telesco WSPÓŁCZESNY PODRĘCZNIK MAGII LUSTER
Patricia Telesco
Zamów teraz! – Kliknij

STUDIO ASTROPSYCHOLOGII
ISBN 83-7377-181-6
BIAŁYSTOK 2005
WYDANIE I
format A5, 216s.

Przeczytaj opinie innych

Wyraź własną opinię
w komentarzu do tego wpisu

OPIS:

Magia lustrzana jest prawdziwie wspaniałym dziedzictwem pochodzącym ze świata metafizycznego i jego praktyk, a jednak przez długi czas nie poświęcano jej zbyt wiele uwagi. Za sprawą stronic tej książki sztuka lustrzanej magii ponownie zawita w Twoich progach i życiu duchowym, odsłaniając swe mistyczne aspekty.

W pełni respektując tło historyczne, Współczesny podręcznik magii luster uczy nie tylko sposobów wykonywania wszelkiego rodzaju luster magicznych, lecz także tego, jak uczynić je skutecznymi narzędziami. Dowiesz się, jak wróżyć (i uzyskiwać rezultaty), skutecznie wykorzystywać lustra w medytacjach i rytuałach, łączyć magię luster z astrologią i feng shui, a nawet tego, jak rozpoznawać bogów i boginie, które mogą pobłogosławić i umocnić Cię w wysiłkach.

FRAGMENT:

Powiedzmy, że nie uzyskujesz żadnych rezultatów w swej pracy z lustrem albo rezultaty te są pod jakimś względem mizerne. Co wywołuje tego typu problemy i jak je „naprawiać”? Po pierwsze, w znacznym stopniu może pomóc uświadomienie sobie, że być może żaden problem nie istnieje. Być może pytania, jakie zadajesz zwierciadłu, nie są właściwie dopasowane do jego duchowej tożsamości. Zgodnie z pewnym powiedzeniem – i w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu. Podobnie i tutaj, nie zdołasz zmusić magicznego instrumentu do działania w sposób, który jest sprzeczny lub bardzo odmienny od jego podstawowej natury.

Z powyższych uwag wynika, że pewne rodzaje speculum ukazują jedynie określone rzeczy. Jedno może działać w kwestiach związków, inne tylko pokazywać wizje przyszłości, a jeszcze inne sprawdzać się tylko w pilnych sprawach osobistych. Ta cecha wróżenia z lustra pojawia się z różnych powodów. Być może twórca danej tafli lustrzanej miał czymś zaabsorbowany umysł albo jest to niezależna od niczego właściwość obiektu. W szczególności kryształy wydają się być grymaśne, ponieważ każdy z nich posiada unikalne fasety i układ, podobnie jak płatki śniegu. Pamiętaj więc, że mimo iż zadajesz jedno pytanie, a jesteś wciąż przekierowywany na inny temat, to niekoniecznie musi to wynikać z popełnianego przez ciebie błędu. Po prostu reagujesz na indywidualność speculum.

Wszystkie posiadają pewien wzorzec i należy to respektować. W przypadku, kiedy ten wzorzec ci umyka, proponuję medytację z lustrem, aby zyskać poczucie, jak najlepiej go wykorzystywać. Ewentualnie, spróbuj włożyć go pod łóżko, w którym śpisz. W obu przypadkach możesz otrzymać obrazy mentalne, które staną się wskazówkami co do potencjalnych zastosowań tego lustra. Na przykład widziane we śnie serce wskazuje, że lustro będzie efektywnie działało w „sprawach serca”.

Drugą rzeczą, która może wywoływać dziwne rezultaty albo ich brak, jest twoja kondycja fizyczna. Zmiany stanu zdolności parapsychicznych odczuwać mogą w szczególności kobiety w czasie miesiączki, ciąży bądź przechodzenia menopauzy. Zdolności niektórych kobiet ulegają znacznemu zwiększeniu; innych zaś wydają się zanikać lub ulegać zniekształceniu. Podobnie mężczyźni mogą odkryć, że ich zdolności parapsychiczne zwiększają się lub zmniejszają wraz z określonym cyklem biorytmów. Powyższe wydaje się odnosić szczególnie do okresu przed osiągnięciem dwudziestego roku życia, a później ponownie pomiędzy czterdziestym a pięćdziesiątym rokiem życia. Choć te różnice stanowią znaczne uogólnienie, zdarzają się dość często, by warto o nich wspomnieć.

Poza osobistymi cyklami fizycznymi, w omawianej tu sztuce, z wiadomych względów, istotną rolę odgrywa wzrok. W szczególności zauważyłam coś interesującego wśród osób, które noszą szkła kontaktowe i okulary. Ludzie często zdejmują je do wróżenia, żeby w naturalny sposób wywołać nieostrość widzenia. Z drugiej strony, ich umysł przyzwyczajony jest do lepszego widzenia, kiedy noszą okulary. Tak więc jedna osoba zdejmuje okulary, ponieważ przypominają jej one o sprawach przyziemnych, inna zaś może uznać, że soczewki poprawiają uzyskiwane przez nią rezultaty. Jedynym sposobem na stwierdzenie, który sposób jest dla ciebie korzystniejszy, to wypróbować oba.

Trzecim czynnikiem wpływającym na otrzymywane wyniki (lub na ich brak) może być czas. Na jednym poziomie dotyczy on twego ciała, na innym zaś Kosmosu. Ciało i umysł znajdują się w najlepszym stanie w czasie określonych pór dnia. Te pory „aktywności” różnią się w zależności od dziennego rozkładu zajęć danej osoby, diety, kondycji fizycznej i tak dalej. Na przykład, chociaż mogę wyskoczyć z łóżka i natychmiast zabrać się do swoich obowiązków, to wiem, że moje najwydajniejsze godziny przypadają na czas od około 10:30 do pory lunchu (niezależnie od tego, kiedy ta przerwa się zaczyna). Jeśli prześledzisz swój dzień, znajdziesz podobną porę, w czasie której twoje zmysły są naprawdę wyostrzone. To idealny czas do wróżenia.

Na poziomie kosmicznym, starożytni wierzyli, że wszystkim dniom tygodnia, tak jak i różnym punktom w ciągu dnia (a właściwie każdej godzinie), przypisane były określone wpływy planetarne. Niedzielą, na przykład, rządzi Słońce, a poniedziałkiem Księżyc. Biorąc pod uwagę powyższe, być może uznasz, że określone rodzaje pytań najlepiej zadawać o określonych porach. Świt reprezentuje przyszłość (nowy dzień), zaś zmierzch związany jest z przeszłością (zakończeniami). Południe symbolizuje kwestie świadome, a północ podświadome i intuicyjne.
Po czwarte, rozważ potencjalne wpływy zewnętrzne. Odkryłam, że coś tak prostego, jak pocieranie butami o dywan może spowodować niesprawność speculum ze względu na wywoływany w rezultacie ładunek. Podobnie problemy może powodować elektryzujące się ubranie, pokój, w którym niedawno ktoś prowadził kłótnię albo teren z wirami i liniami geomantycznymi. Poza tym, są też rzeczy bardziej oczywiste, jak szczekanie psa czy sygnał klaksonu.

Po piąte, jeśli obrazom brak ostrości i określoności, być może twoje pytanie było niejasne i wymaga sprecyzowania. Inną możliwością jest ta, że być może chodzi o coś, czego jeszcze nie powinieneś wiedzieć albo nie jesteś jeszcze gotowy, by poznać prawdę na dany temat. W pierwszym przypadku istnieją pewne kwestie dotyczące przyszłości, o których naprawdę nie należy wiedzieć oraz takie, których poznanie potencjalnie mogłoby nam zaszkodzić. W drugim przypadku umysł po prostu nie pozwoli ci ujrzeć czegoś, co uważa za szkodliwe dla twej psychiki (z tego właśnie powodu ludzie tłumią wspomnienia).

Wreszcie, sprawdź oświetlenie. Nie lubię wróżyć w blasku elektrycznego światła. Rozprasza mnie. Światło świecy wydaje się dużo przyjemniejsze i pomocne. Tym niemniej sposób, w jaki światło wpływa na uzyskiwane rezultaty, zależy w dużej mierze od kolorów, jakie wybrałeś dla swego lustra, od jego obramowania i tego, co może odbijać się od jego krawędzi, a także od twojego wzroku. Jeśli więc stwierdzisz, że przeszkadza ci jeden rodzaj światła, wypróbuj inne, łącznie z całym spektrum kolorowych żarówek.

Jeśli interesuje cię magia, zajrzyj tutaj – Kliknij

Jeśli interesuje cię wicca, zajrzyj tutaj – Kliknij

Jeśli interesuje cię parapsychologia, zajrzyj tutaj – Kliknij


Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: