Harmonia czterech ciał

4 11 2006
Harmonia czterech ciał - Jasmuheen HARMONIA CZTERECH CIAŁ
Jasmuheen
Zamów teraz! – Kliknij

STUDIO ASTROPSYCHOLOGII
ISBN 83-7377-132-8
BIAŁYSTOK 2004
WYDANIE I
format A5, 184s.

Przeczytaj opinie innych

Wyraź własną opinię
w komentarzu do tego wpisu

OPIS:

System HARMONII CZTERECH CIAŁ jest metodą uzyskania zdrowia fizycznego, emocjonalnego, mentalnego i duchowego. Polega na kontroli wewnętrznej i zewnętrznej energii biopola, a jej zastosowanie daje szybkie rezultaty. Dobrze dostrojone biopole osobiste umożliwia praktykującemu doświadczenie olbrzymiej poprawy zarówno jakości, jak i obfitości życia.

„Harmonia Czterech Ciał” to prosty, praktyczny podręcznik, który powstał, aby poprowadzić Cię do stanu osobistego i globalnego raju. Sztuka szczęśliwego życia to coś, czego wciąż poszukujesz i co pragniesz odkryć. Przy wzrastającym trendzie ku holistycznemu pojmowaniu swojego istnienia i coraz większej popularności jogi i medytacji, coraz więcej osób staje się świadomymi potrzeby harmonii czterech ciał. Stosując techniki samorozwoju, zawarte w tej książce, osiągniesz stan wewnętrznego spokoju, wyciszenia, zrozumienia siebie i innych, jak również przywrócisz harmonię we wszystkich centrach energetycznych swego ciała. Każde ćwiczenie to kolejny krok do osiągnięcia stanu szczęśliwości i odżywiania pranicznego.

FRAGMENT:

Twórczy myśliciele

Sokrates, Platon i Arystoteles byli myślicielami potężnej epoki. Czasem określa się ich mianem „grupy trzech”, przy czym każdy z nich koncentrował się na pewnym aspekcie nauki myśli.

Sokrates poświęcił się odkrywaniu nieprawidłowości w jakiejś kwestii, wiedząc, że w ten sposób wyjaśni niewłaściwe stosowanie konceptów takich jak miłość i sprawiedliwość, poprzez wskazanie niewłaściwego użycia. Sokrates kładł nacisk na dialektykę i dyskusję, które zwykle nie przynosiły konstruktywnych rezultatów.

Platon uważał, że prawda ostateczna leży głęboko ukryta pod powierzchnią, pozwalając nam jedynie muskać swój cień. Arystoteles usystematyzował logikę.
Ich wpływ na biopole globalne polegał na obdarowaniu zachodnich myślicieli umiejętnościami analizy, osądu i dyskusji. Dzisiaj, podobnie jak w przeszłości, swoich procesów myślowych uczymy się od tych, z którymi utożsamiamy się w wieku dorastania, kiedy to często uczymy się:

– przesadnie generalizować, myśleć wyłącznie w kategoriach czerni i bieli, wyciągać wnioski, nie posiadając dowodów;

– zakładać najgorsze w danej sytuacji albo przesadnie wyolbrzymiać sprawy, brać wszystko do siebie;

– zawsze koncentrować się na porażkach i swoich problemach.

Twórczy myśliciele skłaniają się raczej ku myśleniu lateralnemu, dzięki czemu ich postrzeganie jest wielowarstwowe. Umiejętność kreatywnego myślenia nauczana przez dra Edwarda de Bono została zastosowana na całym świecie przez wiele osób, poszukujących troistego modelu holistycznego, który pozostawałby harmonijny dla wszystkich, niezależnie od naszej rasy, religii, wieku czy płci:

– po pierwsze, zachęcamy do odkrycia i/ lub stworzenia i wdrożenia osobistego paradygmatu, w którym stworzymy model rzeczywistości, pozwalający nam przeżyć własne życie, ciesząc się harmonią czterech ciał. Dokonuje się to poprzez przestrojenie swego biopola osobistego, dzięki czemu zyskujemy zdrowie fizyczne, emocjonalne, mentalne i duchowe;

– po drugie, polecamy globalny paradygmat, który uszlachetnia biopole społeczne i globalne. Dokonuje się to poprzez uszlachetnienie istniejących systemów społecznych, edukacyjnych, ekonomicznych, środowiskowych, religijnych i politycznych. Łagodne uszlachetnienie dokonuje się dzięki RECEPCIE 2000, która zawiera określone Kody przeprogramowujące oraz L.L.P. – ośmiostopniowy program umiejętności dotyczących stylu życia, który, jak dowiedziono, zapewnia wewnętrzną i zewnętrzną harmonię.
Występując w roli głosu sumienia społecznego, twórczy myśliciele pragną wspierać programy polityczne, które uwzględniają potrzebę edukacji holistycznej, globalnej obfitości etycznej oraz programy chroniące zasoby naturalne z pozytywnymi globalnymi systemami energetycznymi, szanującymi środowisko naturalne. Twórczy myśliciele zachęcają do samodoskonalenia się, efektywnej samorządności i opartej na współdziałaniu pracy zespołowej na skalę mikrokosmiczną i makrokosmiczną;

– po trzecie, wielu twórczych myślicieli zachęca do uniwersalnego paradygmatu, który obejmuje kwestię naszego miejsca we wszechświecie oraz sposobu, w jaki szczęśliwe życie wiąże się z naszą zdolnością do wzajemnego harmonijnego oddziaływania na siebie z innymi formami życia. Obie te kwestie osiągane są poprzez uszlachetnienie naszego biopola osobistego.

Celem tego modelu jest eliminacja wszelkich wojen, przemocy, głodu, biedy i niesprawiedliwości społecznej na Ziemi. Nie jest to marzenie utopijne. Może za to stać się rzeczywistością, jeśli dokonamy redystrybucji naszych zasobów, określimy priorytetowe cele i będziemy wspólnie działać na rzecz wspólnego celu. Naszymi narzędziami są nasze serca i umysły oraz RECEPTA 2000.

Oto kilku współczesnych twórczych myślicieli i techników biopola i ich zainteresowania:

– Michael Murphy: przyszłość ciała. Pojmowanie i podsumowanie mistycznych cudów.

– Dr Edward de Bono: Sześć Myślowych Kapeluszy. Pozytywne i potężne umiejętności rozwiązywania problemów.

– Dr Deepak Chopra: jak poznać Boga. Medycyna profilaktyczna w edukacji holistycznej.

– Dr Mantak Chia: święta seksualność. Wykorzystanie chi w stworzeniu dostatniego życia.

– Mistrzyni Ching Hai: dobroczynność, styl życia i dyscyplina.

– Choa Kok Sui: uzdrawianie praniczne – samouzdrawianie i medycyna profilaktyczna.

– Dr Yan Xin: czar Chi i Bigu: uzdrawianie społeczeństwa z raka i AIDS, odżywianie alternatywne.

– Hira Mantek i Dr Sudhir: energia solarna a odżywianie praniczne.

– Carlos Castaneda: rzeczywistości według nauki o biopolach wymiarowych.

– Carl Jung i Gurdżijew.

– Jasmuheen: MOC DOW i RECEPTA 2000. Eliminacja wojny, przemocy, biedy, głodu i niesprawiedliwości społecznej przed rokiem 2012 poprzez przestrojenie biopola osobistego, społecznego i globalnego.

Oczywiście istnieją dosłownie miliony techników biopola działających obecnie na świecie, choć wielu z nich być może nie określa siebie tą nazwą. Tym niemniej faktem jest, że coraz więcej osób koncentruje się na tworzeniu świata bardziej cywilizowanego, rozumiejąc, że muszą dostroić siebie, aby dostroić swój świat.

Jeśli interesuje cię parapsychologia, zajrzyj tutaj – Kliknij


Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: